top of page

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi 

Sterilizasyon

Sizlerin, hekiminizin ve personelin sağlığı için zorunlu olan dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemleri her hastamız için her tedavi seansında mutlaka uygulanmaktadır. Çapraz enfeksiyonun engellenmesi için tek kullanımlık ürünler tercih edilir. Plastik bardak, tükürük emici, hasta önlüğü, eldiven, anestezi enjektörü gibi tek kullanımlık ürünler kullanım sonrası tıbbi atık kutularına atılır.

Görüntüleme SistemleriAğız içi oluşumların, özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili alanların görüntülenmesinde dental radyografiler en büyük yardımcılardır. Diş filmlerinin de en çok kullanılan iki tipi periapikal (Birkaç diş ve çevre dokularının görüntülendiği) ve panoramik filmlerdir (alt ve üst tüm dişleri ve çene kemiklerinin tamamının görüntülendiği).Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozu kullanarak film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamaları yapmaya imkan kılarak ayrıntılı değerlendirme yapmamıza olanak tanır.

İmplant Tedavisi

İmplant, eksik dişlerin yerine; işlevini ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplantların çen kemiğine tutunmaları sağlandıktan sonra üzerlerine bir veya birden fazla diş, köprü protez veya hareketli protez uygulanabilir.

Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi ile çeneler ve dişlerin konumlarıyla ilgili bozuklukların hareketli ve sabit apareyler (diş teli, braket) kullanılarak düzeltilmeye çalışılır. Düzgün diş dizilerinin sağlanmasının yanında estetik ve fonksiyon da ideale ulaştırılarak, bireyin yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunulur. Dişlerinizin sağlığı ile beraber gülümsemenizin de düzelmesi sağlanır.

Cerrahi islemler

Çene cerrahisi başta ağız ve dişlere bağlı kistler tümörler gibi patolojilerin yanı sıra diş kırıkları, çene kemiği içinde gömük kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, protez yapımına yardımcı olmak için ağzın sert ve yumuşak dokularında yapılan düzeltmeleri içermektedir. Çene-yüz bölgesi ağrıları, alt çene eklemi hastalıkları tükürük bezi rahatsızlıkları da çene cerrahisinin çalışma alanı içindedir. Aynı zamanda bazı sistemik hastalıkların ağız içerisindeki belirtilerinin saptanması ve tedavisi de çalışma alanına girer.

Protetik Tedavi

Protez vücudumuzdaki uzuv veya organların yerine koyduğumuz yapay araç ve gereçlerdir. Diş eksikliklerinde de kullandığımız protezlere de diş protezleri denmektedir. Diş protezleride genel olarak iki sınıfa ayrılmaktadır. Sabit protezler ve hareketli protezler. Hareketli protezler hiç dişleri olmayan veya çok sayıda diş eksikliği olanlara uygulanan takıp-çıkarılabilen bir protez türüdür.

Dis Beyazlatma

Diş beyazlatma; kişinin doğuştan sahip olduğu veya çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini;kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay,kahve sigara etkisiyle koyulaşır. Nedeni her ne olursa olsun dişleriniz daha beyaz ve estetik olabilir. Bu dişlere porselen vs. yaptırmak yerine bleaching olarak da adlandırılan beyazlatma yöntemi uygulanır ve bu işlem sonunda dişler durumuna göre belirli tonlara kadar açılır.

Kanal Tedavisi

Çürük veya travma gibi nedenlerle dişin iç kısmında bulunan sinirinin (pulpa) iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da canlılığını kaybettiği durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişin doğal yapısı içerisinde diş sinirlerinin bulunduğu kanallar mevcuttur. Bu kanallar içerisinde bulunan, enfekte sinirler uzaklaştırılır ve kanallar dezenfekte edilerek doku dostu kanal dolgu maddeleri ile doldurulur.

bottom of page